Filtr węglowy do rekuperatora - ADSR

 

 

Filtr węglowy do rekuperatora

Filtr węglowy serii ADSR stosowany jest w domowych (i nie tylko) systemach rekuperacji ciepła, oraz wszędzie tam gdzie wymuszona wentylacja mechaniczna powoduje napływ zanieczyszczonego powietrza do wnętrza pomieszczeń.
Służy do skutecznej redukcji smogu, odorów, alergenów, dymów z kominów i palenisk oraz grilli

 

 

Filtr węglowy do rekuperatora

 

 


Filtr węglowy do rekuperatora ADSR stosuje się najczęściej w instalacjach odzysku ciepła (rekuperatorach) o wydatku powietrza do 550 m3/h (filtry na większe wydatki powietrza wykonywane są na specjalne zamówienie)
Filtr ADSR składa się z dwóch elementów filtracyjnych.
Pierwszym i podstawowym to węgiel aktywny. Jego ilość oraz rodzaj są tak dobrane aby zagwarantować maksymalną skuteczność filtracji.
Drugim elementem jest filtr przeciwpyłowy w klasie F7. Filtr kasetowy plisowany F7 zastosowany jest za filtrem węglowym i stanowi ostatnią linię obrony przed zanieczyszczeniami pyłowymi.

Zaleca się stosowanie filtra węglowego ADSR za wymiennikiem ciepła. Jednakże czasami, gdy nie ma takiej możliwości można go zamontować przed. Zachowując kolejność filtracji (najpierw filtr węglowy, potem filtr F7), można wyeliminować z układu filtry przeciwpyłowe dedykowane do rekuperatora. Należy tylko pamiętać o filtrach wstępnych na czerpni.

Natomiast, gdy nie mamy osobnych filtrów wstępnych lub gdy nie możemy zamontować dodatkowych filtrów stosujemy filtr ADSR „do góry nogami”. Zanieczyszczone powietrze najpierw wstępnie jest oczyszczone z pyłów na filtrze kasetowym, następnie w węglu aktywnym pozostawia zanieczyszczenia gazowe (smog, zapach, dym) i dalej wędruje do wymiennika ciepła.

 

 

UWAGA! Węgiel aktywny najlepiej działa gdy jest czysty!

 

 

 

Wymiary: 500 x 500 x 600 [mm]
Wydajność: do 550 m3/h
Materiał: Aluminium i stal ocynkowana

 

 

Im mniejszy przepływ powietrza, tym większa skuteczność filtracji, dłuższa żywotność, mniejsze opory przepływu.
Im mniejsze opory przepływu tym cichsza i spokojniejsza praca wentylatorów i jednocześnie niższe rachunki za prąd.

 

 

icon_pdf – Filtr węglowy ADSR
icon_pdf – Węgiel aktywny zastosowany w filtrze ADSR

 

 

 

 

 

icon_pdf – Deklaracja skuteczności filtracji