Filtry węglowe

Oddychanie powietrzem złej jakości ma negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Jednym ze sposobów na walkę z uciążliwymi zapachami czy substancjami chemicznymi są filtry węglowe. Ważne jest, aby określić, w jakim celu będziesz stosował filtr. Jeżeli chcesz usunąć z powietrza szkodliwe pyły, skorzystaj ze specjalnych filtrów przeciwpyłowych. Jeżeli jednak problemem są:


• przykre zapachy,
• gazy,
• niepożądane opary,
• niezbędny będzie filtr węglowy.


Na czym polega filtracja węglem aktywnym?


Filtracja węglem aktywnym jest niezwykle skutecznym sposobem na walkę z wymienionymi zanieczyszczeniami powietrza. Jest on bowiem znanym od dawna absorberem, który znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, w tym w medycynie czy akwarystyce. Do oczyszczania powietrza stosuje się filtry węglowe o doskonale rozwiniętej powierzchni, do której przyklejają się cząsteczki. Aby uzyskać maksymalną skuteczność, pamiętaj o wyborze węgla aktywnego do filtra o powierzchni i wielkości cząstek odpowiadającej konkretnym potrzebom. Jeżeli nie wiesz, jaki system filtracji wybrać, skontaktuj się z nami. Nasi fachowcy doradzą wybór najlepszego wkładu węglowego do filtra.

 

 

Filtry węgloweFiltry węglowefiltr węglowy ADS

Filtry węglowe

 

 

 

 

 

Co to jest filtr węglowy?

     Filtr węglowy to nic innego jak węgiel aktywny umieszczony w obudowie. Ze względu na specyfikę węgla (jego sypkość) musi się on w czymś utrzymać. Tak więc filtr węglowy to wszelkiego rodzaju wyroby, urządzenia w których znajduje się węgiel aktywny, a przez które może swobodnie przepłynąć powietrze (gazy).

Do czego służą filtry węglowe?

     Filtry węglowe służą do oczyszczania powietrza z różnego rodzaju związków. Dzięki specyficznym właściwościom węgla aktywnego owe związki chemiczne „przyklejają” się do jego powierzchni. Zjawisko to nazywamy adsorpcją.

Z jakich związków oczyszcza filtr węglowy?

Generalnie filtry węglowe oczyszczają powietrze ze związków organicznych. Związki te potocznie nazywane LZO (Lotne Związki Organiczne) lub VOC (Volatile Organic Compounds). Zjawisko sorpcji jakie zachodzi w takim przypadku nosi nazwę adsorpcji fizycznej – fizykosporpcji

Można również zastosować węgiel aktywny do oczyszczania powietrza ze związków nieorganicznych. W takim przypadku w filtrze węglowym należy zastosować węgiel aktywny impregnowany. Sorpcja na węglu impregnowanym nazywa się adsorpcją chemiczną czyli chemisorpcją

Od czego zależy ilość użytego węgla aktywnego w filtrze węglowym?

Ilość zastosowanego węgla w filtrze węglowym nie jest dowolna. Wynika ona z oczekiwanej skuteczności filtracji. Aby filtr węglowy spełnił swoje zadanie, czyli oczyścił powietrze z niechcianych związków należy określić czas kontaktu oczyszczanego powietrza z węglem aktywnym. Czas kontaktu różni się w zależności od rodzaju związków. Połączenie czasu kontaktu z wielkością przepływu powietrza (najczęściej podawana w m3/h) pozwala wyliczyć niezbędną ilość węgla jaką należy zastosować w konkretnym filtrze węglowym.

Modele dostępne w naszej ofercie można swobodnie dostosować do własnych wymagań.

Nasze urządzenia od urządzeń konkurencyjnych wyróżnia wiele aspektów.

Nasze filtry nie posiadają:
– pięknej plastikowej obudowy
– sensorów, dotykowych wyświetlaczy i migających światełek
– nalepki z napisem „Made in China”

Natomiast mamy coś czego nie mają inni.
Wysoką skuteczność działania popartą wieloletnia praktyką i doświadczeniem w zabawie z węglem aktywnym.
Budujemy filtry w taki sposób, aby spełnić oczekiwania klienta co do skuteczności filtracji.