Oczyszczacz Powietrza do pomieszczeń zamkniętych .
Wyposażony w filtrację kombinowaną. Mobilny Oczyszczacz Powietrza czyści z pyłów, pyłków, alergenów, bakterii i wirusów, jednocześnie skutecznie pozbywając się z pomieszczenia Lotnych Związków Organicznych takich jak benzopiren, toluen, ksylen czy innych rakotwórczych frakcji gazowych dostarczanych nam wraz ze smogiem.

 

MOP-8134

 

Oczyszczacz Powietrza produkowany przez BODIM dostępny jest w dwóch wersjach.

Rama oczyszczacza powietrza wykonana jest z profili aluminiowych, a ścianki lekko zagłębione w stosunku do ramy. Takie rozwiązanie zmniejsza ryzyko uszkodzenia urządzenia w przypadku stosowania go w ciasnych pomieszczeniach i częstego przestawiania.

Mocowanie drzwiczek na śrubach uniemożliwia przypadkowe otwarcie.

 

Wysokość całkowita wynosi Oczyszczacza Powietrza MOP-8134 wynosi zaledwie 66 cm, a wymiary boczne to 41 i 37 cm

Wersja druga. Bardziej „cywilna” wykonana w całości z laminowanych płyt meblowych. Jej lekka, klasyczna konstrukcja oraz dowolny kolor pozwala wtopić Mobilny Oczyszczacz Powietrza w każde wnętrze.

Łatwy system otwierania drzwiczek umożliwia bezproblemową i szybką wymianę wkładów filtracyjnych

Wysokość całkowita wynosi Oczyszczacza Powietrza MOP-8134 wynosi zaledwie 66 cm, a wymiary boczne to 35 i 33 cm

Niezależnie od wersji wykonania, Mobilny Oczyszczacz Powietrza MOP-8134 wyposażony jest w trzy stopnie filtracji.

Stopień pierwszy to filtr wstępny w klasie filtracji F8. Jest to skuteczny filtr przeciwpyłowy, grubości 80 mm. Dzięki strukturze harmonijki uzyskano olbrzymią powierzchnię filtracyjną pozwalającą zatrzymać wszystkie zanieczyszczenia widoczne gołym okiem, pyły PM 10 oraz w pewnym stopniu pył PM 2,5.

Drugi stopień filtracji to wysokosuteczny filtr HEPA H-13. Filtr zatrzymuje cząsteczki o rozmiarze 0,15  mikrona ze sktecznością 99,95%.

Trzeci stopień filtracji to filtr węglowy C-4. Ilość zastosowanego węgla aktywnego 4 kg została dobrana tak, aby czas kontaktu zanieczyszczonego powietrza z węglem wynosił ok 0,2 sekundy. Czas ten pozwala usunąć z powietrza 97% LZO.

Kombinacja tych trzech stopni filtracji pozwala uczynić powietrze w pomieszczeniu czystym, bezwonnym a co za tym idzie bezpiecznym dla naszego organizmu.

 

Głównym założeniem urządzenia jakim jest oczyszczacz powietrza MOP-8134 jest, co wydaje się oczywiste, oczyszczanie powietrza. I tą funkcję spełna doskonale.
Dzieki temu, że z konstrukcji usuneliśmu wszystko, to co wydało sie zbędne (światełka, sensory, wyświetlacz) mogliśmy dołożyć wiecej węgla aktywnego, zastosować większy i dokładniejszy filtr HEPA H-13 oraz potężny (jak na tak mały filtr) wentylator pozwalający przefiltrować aż 240 m3 w ciągu godziny.