Węgiel aktywny do filtrów powietrza


Do oczyszczania powietrza (par lub gazów) wykorzystuje się głównie węgiel aktywny formowany. Ma postać „pałeczek”. Stosując ten węgiel aktywny do filtrów powietrza, uzyskuje się dużo mniejsze spadki ciśnienia niż stosując węgiel aktywny granulowany. (Choć zdarza się, że węgiel granulowany w dużym rozmiarze jest stosowany do oczyszczania powietrza)
Natomiast wszędzie tam, gdzie rozmiar filtra jest niewielki, przepływ powietrza powolny a jego skuteczność mimo to musi być wysoka (np. maski przeciwgazowe), stosuje się węgiel aktywny formowany o granulacji 1, 2 mm lub właśnie drobny węgiel granulowany. Taki drobny węgiel aktywny jest bardzo mocno i szczelnie ubity w złożu, co wiąże się ze znacznym spadkiem ciśnienia na nim dla większych przepływów.

Sprawdź również inne sposoby na oczyszczanie powietrza, np. maty filtracyjne. Skontaktuj się z nami, aby dopasować najbardziej optymalne rozwiązanie.

 

Węgiel aktywny

Węgiel aktywny formowany

————————————————————————————————-

 

Węgiel aktywny granulowany

————————————————————————————————-

 

Węgiel aktywny
granulowany / formowany

 

 

 


Dlaczego warto stosować filtry węglowe do oczyszczania powietrza?


W filtrach węglowych, w których złoże z węglem ma grubość od kilku centymetrów, a przepływy powietrza przez niego więcej niż kilka m3/h, najczęściej stosowanym rozmiarem „pałeczek” jest 3 lub 4 mm. Pozwala on uzyskać niższy spadek ciśnienia na złożu węglowym, a co za tym idzie – obniżenie kosztów związanych choćby z opłatami za energią elektryczną wydatkowaną na wentylator. Skuteczność i ekonomia pracy to najważniejsze zalety filtrów węglowych do oczyszczania powietrza.

 

 

 

Wymiary: Standardowo 4mm
Chłonność LZO: do 60%
Materiał: czyste pierwiastkowe C 
Powierzchnia: ok 1000 m2/g

 

 

 

icon_pdf Karta katalogowa węgla aktywnego do oczyszczania powietrza

icon_pdf Karta bezpieczeństwa węgla aktywnego

 

 

węgiel aktywny do powietrza